Borsa açılış kapanış saatleri 2019 yılında nasıl değişiklik gösterdi? Piyasalar kaçta açılıyor? Döviz işlem saatleri nelerdir? Dünya borsası işlem saatleri hakkında detaylı bilgilere bu yazıda ulaşabileceksiniz.

Dünya borsası saatleri için belirlenen stabil bir saat dilimi bulunmuyor ancak çoğu ülkenin çalışma saatleri birbirleri ile çakıştığı için çalışma anlarında birlikte hareket edebilme imkanını kolaylık ile yakalayabiliyorlar.

Borsa açılış kapanış saatleri 2019

Türkiye’de borsa sistemi resmi çalışma saatleri olan 09.00 ile 18.00 arasında faaliyet göstermekte iken bu sistem diğer ülkelerin kendi kanun ve kuralları çerçevesinde şekilleniyor. Dünya borsası saatleri için belirlenen stabil bir saat dilimi bulunmuyor ancak çoğu ülkenin çalışma saatleri birbirleri ile çakıştığı için çalışma anlarında birlikte hareket edebilme imkanını kolaylık ile yakalayabiliyorlar. Dünya borsası saatleri Avrupa ülkelerine göre bakıldığı zaman genellikle 10.00 civarında başlamakta ve 19.00 itibari ile sonlanmaktadır. Ancak bu saat aralıkları her Avrupa ülkesi için geçerli değildir. Dünya borsaları işlem saatleri 2019 yılı itibariyle de aynı kurallara göre yapılmaktadır.

Amerika Borsası Çalışma Saatleri

Amerika borsası saatleri Amerika geneli için aynı olarak görünse de bazı eyaletlerinde çalışma saatleri farklılık gösterebiliyor. Amerika borsasının genel çalışma saatlerine ülke bazlı olarak bakıldığı zaman akşamüzeri 17.30’da başlandığı görülmektedir. Amerika borsasının kapanış saati ise 24.00 olarak belirlenmiştir.

Danimarka Borsası Çalışma Saatleri

Danimarka borsası saatleri mesai ile birlikte başlayarak hafta içi her gün saat 10.00 itibari ile borsa açılışı yapılıyor. Borsanın kapanışı ile yine mesai saati ile birlikte son buluyor. Danimarka borsasının kapanış saati ise 17.55 olarak belirlenmiştir. 18.00 olmadan Danimarka borsası kapanmaktadır.

Paris Çalışma Saatleri Borsa İçin Nedir?

Paris borsası çalışma saatleri ülke genelinde aynı saatleri belirlemiştir. Paris borsasının çalışma saatleri sabah 10.00 itibari ile başlayarak akşam 18.30’a kadar devam ediyor.

İngiltere Borsası Çalışma Saatleri Nedir?

İngiltere borsası saatleri ülke genelinde aynı saatler kullanılıyor ve İngiltere borsasının açılış saati 11.00 iken kapanı saati ise 18.30 olarak belirlenmiştir. İngiltere borsası da sadece hafta içlerinde faaliyet göstermekte ve hafta sonları işlem yapılmasına izin vermemektedir.

Hong Kong Borsası Çalışma Saatleri Nedir?

Hong Kong borsası çalışma saatleri diğer ülkelere göre farklı bir sistem ile çalışıyor ve gece 04.30 -07.00 ile 08.00 – 11.00 saatleri arasında faaliyet gösteriliyor.

Dünya Borsası Çalışma Günleri Nedir?

Dünya borsası çalışma günü Türkiye’deki sistem ile aynıdır ancak ülkedeki çalışma gün ve saatlerine göre yeni düzenlemelere gidilebiliyor. Dünya borsası hafta sonu olan Cumartesi ve Pazar günleri haricinde kendi belirledikleri saat dilimlerinde hizmet veriyor. Dünya borsasının çalışma günleri sadece hafta içi beş gün olup hafta sonlarında borsa sisteminde herhangi bir faaliyet gösterilmiyor. Cuma günü son iş günü olarak kabul edilmekte ve pazartesi itibari ile borsa sistemi tekrar açılmaktadır. Ortaya çıkan değişimler ve acil durumlar gibi etkenler olsa da hafta sonları hizmet verilemiyor.

Helsinki Borsası Çalışma Saatleri / Borsa açılış kapanış saatleri 2019

Helsinki borsası Türkiye ile hemen hemen aynı çalışma saatlerine sahiptir. Tabii bunu gözetirken saat farklılıklarının da farkında olmak gerekiyor. Helsinki borsasının çalışma saatleri sabah 10.00 itibari ile başlamakta ve akşam mesai bitimi olan 18.25’e dek devam etmektedir. Helsinki borsasının çalışma günleri de sadece haftanın mesai günleri olan pazartesi ve cuma günleri arasıdır. Helsinki borsasının çalışma saatleri sadece mesai saatleri resmi olarak değiştirilir ise farklılık göstermektedir.

New York Borsası Çalışma Saatleri / Borsa açılış kapanış saatleri 2019

New York borsası işlem saatleri Exchange ofislerine göre belirleniyor ve New York borsası haftanın sadece 5 günü hizmet veriyor. Pazartesi ve Cuma olmak üzere hafta içi günlerde hizmet veren New York borsasının çalışma saatleri de farklılık gösteriyor.

# Bkz: Borsadan Para Kazanmak için Bilinmesi Gerekenler

Ancak genel olarak New York’taki çalışma saatleri 17.30 itibari ile başlayarak gece yarısı olan 24.00 olarak belirlenmiştir. New York borsası akşamüstü çalışmalarına başlamakta ve gece yarısına kadar haftanın beş günü işlem yapılmasına olanak tanımaktadır.