WordPress siteleri, wordpress ile kurulmuş siteler, wordpress ile yapılmış e-ticaret siteleri, bloglar, kurumsal siteler ve dahası…

WordPress ile ne tür siteler yapılabilir? WordPress siteleri hangi alanlara hizmet eder? WordPress ile her alana hitap eden siteler yapılabilir mi?

Bu yazımda size wordpressin neler yapabildiğini en ince ayrıntısına kadar aktarıyorum. WordPress ile yapılan site örneklerini paylaşıp fikir edinmenizi sağlayacağım.

Size wordpress ile yapılmış bir sürü sitenin örneğini sunabilirim. E-ticaret sitesinden kurumsal siteye varana kadar her sektörden örnek gösterebilirim.

WordPress sitelerini göstermeden önce wordpress ile neler yapabileceğinizden bahsedeyim.

WordPress ile neler yapılabilir?

WordPress bir içerik yönetim sistemidir. Dünyada milyonlarca insan site kurmak için wordpressi tercih ediyor. Hem Türkçe olması hem de arama motoru dostu olması artıları arasında yer alıyor. Kolay kullanımı sayesinde milyonlarca kişi web sitesi sahibi oluyor. İnsanlar hiç bir kod bilgisine sahip olmadan blog, site sahibi olabiliyor.

WordPress bünyesinde barındırdığı eklentiler sayesinde birçok çeşit site kurmanıza olanak sağlar. E-ticaret sitesinden kurumsal siteye kadar her türlü site kurabilirsiniz.

# Bkz: Blog nedir? Blog açmak ne işe yarar?

Sürükle bırak teknolojisi ile birlikte hiçbir kod bilgisi olmadan sitenizi dizayn edebilirsiniz.

WordPress ile haber sitesi, e-ticaret sitesi, kurumsal site, kişisel blog, forum ve benzeri şekilde aklınıza gelebilecek her siteyi oluşturabilirsiniz. WordPress ile yapamayacağınız site yoktur. Her türde site yapabilirsiniz.

WordPress ile yapılabilecek siteler

# Diyelim ki haber sitesi açmak istiyorsunuz. WordPress ile haber sitenizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

WordPress ücretsiz haber temaları vardır. İster bu temalardan yararlanın ister ücretli wordpress temalarından yararlanın. WordPressi kurup haber temasını yükledikten sonra tek yapmanız gereken sitenize yazı girmektir.

# Diyelim ki bir e-ticaret sitesi kurdunuz. Bu e-ticaret sistemini, yani sepete ekle, siparişi tamamla, ödemeyi al gibi kısımları ise yine ücretsiz bir wordpress eklentisi olan Woocommerce ile yapmanız mümkün.

# Yine diyelim ki site ziyaretçiniz ile daha yakın bir ilişki kurmak istediniz ve sitemde canlı chat bölümü olsun, ziyaretçi istediği zaman benimle iletişime geçebilsin gibi bir düşünce var kafanızda.

O zaman da tek yapmanız gereken bir canlı chat eklentisi yüklemek olacaktır. Tek bir tıklama ve 5 dakika da eklenti yönetim panelinden yapacağınız ayarlamalar ile sitenizde canlı chat’i aktif hale getirmeniz mümkün.

# Ya da sitenizde bir soru cevap kısmı oluşturmak istediniz. Yine bu istediğinizi tek bir eklenti kurulumu yaparak direkt hayata geçirmeniz mümkün.

İşte tam da bu yüzden wordpress ile neler yapılabilir? sorusunun cevabı gerçekten sınırsız olarak yanıtlanabilir. Dünya çapında bu kadar yaygın olarak kullanılması, popüler olması binlerce geliştiricinin de bu alanda sürekli yenilikler yapmasına olanak sağlıyor.

İşte tam olarak bu yüzden tüm dünya’da bulunan web sitelerinin nerede ise %40’ı wordpress kullanıyor. İşte bu yüzden wordpress ile ne yapılır sorusunun cevabı sınırsız.

Eğer siz de web dünyasına adım atmak ve bunu profesyonel anlamda yapmak istiyorsanız, kesinlikle wordpress ile bu yola çıkmanızı tavsiye ederim. Bu işi öğrendikçe, emek ve zamanınızı verdikçe, önünüzde açılacak kapılara siz bile şaşıracaksınız.

WordPress siteleri : WordPress ile yapılmış, kurulmuş harika siteler

Yukarıda anlattıklarımı desteklemesi açısından şimdi size wordpress ile yapılmış birçok web sitesi örneği paylaşıyorum. Bu sitelerin arasında Türkiye’de çokça tanınmış olanları da vardır.

WordPress ile neler yapılabilir? sorusuna yanıt olacak şekilde dizi, film, e-ticaret sitelerine örnek veriyorum.

WordPress kullanan e-ticaret sitelerine bakmak için https://woocommerce.com/showcase/ adresine göz gezdirebilirsiniz. Burada wordpress ile yapılmış birçok e-ticaret sitesi vardır.

WordPress Kullanan Dünyadaki Ünlü Markalar

Ünlü WordPress Haber Siteleri:

WordPress Resmi Devlet Siteleri:

WordPress Kullanan Üniversiteler:

WordPress Kullanan Ünlü Kişiler:

Türkiye’deki WordPress Kullanan Meşhur  Web Siteleri

WordPress siteleri örnek vermekle bitmez. Dünyada wordpress kullanan birçok site vardır. Sizde wordpress kullanarak hayalinizdeki siteyi oluşturabilirsiniz.