Ücretsiz hosting, bedava web hosting veren en iyi siteleri bu yazımda keşfedeceksiniz. Ücretsiz hosting almak isteyenler için oldukça yararlı bir konu olacak. Hosting alarak web sitesi sahibi olmak isteyenler artık bu hayalini gerçekleştirebilecek. Bildiğiniz gibi bir sitenin ana yapı taşlarını oluşturan bileşenlerden biriside hostingdir. Hosting yani barındırma hizmeti olmadan web sitenizi kullanıcılara yayınlamanız mümkün değil.

Hosting, sitenizin dosyalarını barındıracağınız bir bileşendir. Sunucular aracılığıyla bu işlem çeşitli firmalar tarafından ücretli bir şekilde gerçekleştirilir.

>> Hosting nedir? bilmiyorsanız Hosting Nedir? Ne işe Yarar? Kısaca Hosting Tanımı başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Web sitenizin 7/24 ziyaretçiye açık olmasını hosting sağlamaktadır. Web sitenizin tüm dosyalarını burada barındırabilirsiniz.

Ücretsiz hosting alarak uzun vadeli iş yapılır mı?

Bedava hosting veren siteleri paylaşmadan önce böyle bir başlık atarak sizi bilgilendirmem gerekir. Çünkü bedava hosting ile uzun vadeli iş yapmaya kalkışanlar olabilir.

Bedava hosting sağlayan firmaların ne zaman ne yapacağı belli değildir. Size ücretsiz olarak destek sağladıklarından dolayı herhangi bir garantisi yoktur.

Yani anlatmak istediğim bir gün fişiniz çekilebilir.

Kimlerin ücretsiz hosting kullanması doğru olur?

Eğer uzun soluklu, gelir getirmeyen bir web sitesi düşünüyorsanız bedava hosting kullanabilirsiniz. Mesela kodlama öğrenmek için paravan bir siteye ihtiyacınız vardır. Bu sitede deneme yanılma yöntemleriyle kendinizi geliştirmek istiyorsunuzdur. Bunun için para harcamanıza gerek kalmadan bedava hostinglerden kullanabilirsiniz.

Uzun vadeli işleriniz için kesinlikle bedava hosting kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Ücretsiz web barındırma güvenli midir?

Bedava web hosting kullanırken çeşitli riskler mevcut olabilir. Sonuçta bedava bir hizmet alıyorsunuz. Bu devirde kimse kimseye bedava iş yapmayacağı için hostinginizin bir anda iptal olma riski söz konusu olabilir.

Bedava web hosting ile ücretli arasındaki fark nedir?

Beleş web hosting genelde düşük kapasitelidir. Genellikle çok sınırlı bir sunucu kapasitesi (küçük depolama, düşük CPU gücü, vb) ile hizmet sağlar. Ücretli hosting ile arasında hem kapasite hem de maliyet farkı mevcuttur.

Bedava alan adı alabilir miyim? Ücretsiz alan adı alma nasıl oluyor?

Bedava web hosting sağlayan firmaların çoğu yanında ücretsiz domain hizmeti de sağlamaktadır. Weebly, Wix, 000Webhost, ByetHost, Ücretsiz Hosting AB gibi firmalar bedava domain hizmeti sağlamaktadır. Dilerseniz buralardan ücretsiz domain ve hosting alabilirsiniz.

Bedava web hosting alabileceğiniz firmalar

Aşağıda sıraladığım firmalardan bedava hosting alabilirsiniz.

1- Free Php Web Hosting – 1GB SSD Space, Unlimited Bandwidth Free SSL

2- Free Web Hosting – Linux, PHP, MySQL, No Ads/Banners by | Freehostia.com

3- Free Web Hosting with PHP, MySQL, Email Sending, No Ads | AwardSpace.com

4- Free Web Hosting with PHP, MySQL and cPanel, No Ads

5- Poyraz Hosting | Ücretsiz Hosting ve Ücretsiz Domain

6- Free Web Hosting Area – Apache 2.4, PHP 7.1, MariaDB 10.2

7- Free Hosting – Cloud Hosted with cPanel and full PHP Support

8- Signup for Free Hosting

9- Free Web Hosting – 125mb.com

10- Free Subdomain Hosting – Freesubdomain.org

Yukarıda paylaştığım bedava sınırsız hosting veren firmalar işinize yaramadıysa Ücretsiz Hosting Veren Siteler | Bedava + Reklamsız Hostingler başlıklı yazıyı incelemenizi tavsiye ederim.