instagramdan Para Kazanmak : Haftada 500 TL | Ayda 2000 TL

9 dk okuma süresi

instagramdan para kazanmak mümkün mü? Gerçekten instagramdan para kazananlar var mı?

Evet! instagramdan para kazanmak gerçekten mümkün. Haftada 500 TL kazananlarda var, ayda 2000 TL kazananlarda var.

Artık bunu anlamak, bilmek için çok büyük bir bilgi birikiminizin olmasına gerek yok. Her instagram kullanıcısı para kazanıldığını bal gibi biliyor ve farkındadır. İnternetten para kazanmak artık hayal değil, rüya değil. İşi bilen, azimle uğraşan, sabırlı olan bu işten para kazanıyor. Net ve açık şekilde ifade ediyorum.

İnstagramdan para kazanmak için ne yapmanız gerektiğini size tek tek ayrıntılarıyla açıklıyorum. Takipçi kazanmak için yapmanız gerekenlerden tutunda ne şekilde para kazanabileceğinize kadar tüm detaylara yer veriyorum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu işe başlamak isteyenlerin çoğu instagramda nasıl takipçi kazanılır? instagramdan nasıl para kazanılır? gibi sorulara yanıt arıyor. Çünkü ne yapacağını nereden başlayacağını bilmiyor.

Ben size ne yapacağınızı tek tek anlatıyorum. Nasıl haftada 500 TL, ayda 2000 TL kazanıldığını açıklıyorum. Bunları nereden biliyor bu? diye soracak olursanız ben tüm bunları yakın arkadaşımın yaptığı işten dolayı biliyorum. Kendisine takipçi kazanması içinde destek oluyorum. Şuanda intagramdan çatır çutur para kazanıyor. Allah bereket versin. 🙂

instagramdan para kazanmak için ne yapmalıyım?

İlk önce instagramdan para kazanmak için ne yapılır ona değinmek istiyorum. Çünkü instagramda para kazanmanızı sağlayacak çeşitli yollar var. Mesela instagramdan satış yaparak para kazananlar da var, yüksek takipçi sayısı olup reklamlardan para kazananlarda var.

Bunları anlatıyorum çünkü herkes ticaret yapmak istemeyebilir. Kimisine sayfasının takipçi sayısını arttırıp reklamlardan para kazanmak çok daha cazip gelebilir.

Kimiside satış yapmaktan, ticaretten hoşlanır bu şekilde para kazanmayı sever. Her iki yöntemin nasıl işlediğini, mantığını size anlatarak bu işe kalkışmanızı sağlayacağım.

instagramdan para kazanmak için bilmeniz gerekenler

Bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsanız bilmeniz, dikkat etmeniz gereken bir kaç husustan bahsedeceğim. Tecrübelerimden yola çıkarak size bir kaç tavsiyede bulunacağım. Bu tavsiyeleri şiddetle dikkate almanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü burada yazacağım her bir madde kazanç sağlamanız açısından önemlidir. Genel itibariyle para kazanmayı başaranların izlediği yolda diyebiliriz.

1- Sabırlı olmalısınız: Bakın bu işe yeni giriyorsanız öncelikle en başta sabırlı olmanız gerekir. Mesela bir mizah sayfası açıp, takipçi sayısını yükseltip, para kazanmak isteyen birisi olduğunu düşünelim. Bunun için sayfanızı açıp buraya komik videolar paylaşıp insanların dikkatini çekmeniz gerekecek. Bu zamana yayılan bir iş olup sabırla işinizi devam ettirmeniz lazım.

2- Hemen para kazanma arzusunu unutun: Bu işten hemen para kazanamazsınız. İnstagramdan para kazanmak için öncelikle takipçi sayınızın ve bu takipçilerin etkileşiminin iyi bir derecede olması gerekir.

# Bkz: instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçi Gerekir?

İyi bir takipçiye ulaşmakta öyle sanıldığı gibi kolay bir iş değildir. O sebeple hemen para kazanmaya başlamanız mümkün değildir. Şunu unutmayın, bu işe girip para kazanan birçok insan var. Para kazanan sayfaları yazımın devamında paylaşıp örnek teşkil etmesini sağlayacağım.

3- Analiz yapmak her zaman önemlidir: Analiz, araştırma adına ne derseniz diyin. İster instagramdan satış yaparak, ister çok takipçiye ulaşıp reklamlardan para kazanmak isteyin. Bir sayfa açmadan önce açacağınız konu ile ilgili araştırma yapın.

Araştırma yapmanın size zararı olmaz, faydası olur. Niye araştırma yapın diyorum? İnsanların uğraşacağınız konuya ilgisi var mı yok mu? bunu bilmeniz gerekir. Düşünsenize bir konuda sayfa açıyorsunuz ama kimse ilgi duymuyor. Bu boşa kürek çekmektir. Nokta atışı yaparak işe sağlam başlamak istiyorsanız araştırma yapmalısınız.

# Bkz: Niş Site Nedir? Niche Sektör Nasıl Bulunur? Tüm Ayrıntılarıyla!

4- Kalite önemlidir. Kaliteden ödün vermeyin: İnstagramdan para kazanan kişilerin çoğu işini mükemmel derecede kaliteli yapıyor. Diğer sayfalara nazaran kendileri bir adım önde olup, fark yaratmayı başarıyorlar. Bu şekilde kaliteden ödün vermeyen sayfaların para kazanması kaçınılmaz oluyor. Size tavsiyem hangi konu üzerine sayfa açacaksanız açın, işinizi kaliteli yapın.

instagramdan nasıl para kazanılır? instagramda nasıl takipçi kazanılır?

Tüm detaylarıyla instagramdan nasıl para kazanılır? instagramdan para kazanmak için ne yapmanız gerektiğini aktarıyorum.

Takipçi sayısı arttırmanız ilk önceliğiniz olsun

Öncelikle ne sayfası açarsanız açın takipçi sayınızın belirli bir seviyeye ulaşmış olması gerekir. Öyle kuru kuruya 5.000 takipçi bir işe yaramaz şimdiden söyleyeyim. Gerçekten organik bir şekilde kasılıp, etkileşim oranı yüksek takipçilere sahip olmanız gerekiyor.

# Takipçi sayınızı arttırmak için öncelikle en önemli silahınız paylaşacağınız gönderilerdir. Bu gönderiler mutlaka kaliteli olsun. Mesela kitap sayfanız var ise bazı kitaplarda bulunan etkileyici sözleri paylaşabilirsiniz.

# Etiketlerin gücünden yararlanın. Çoğunlukla hashtag olarak karşınıza çıkmış olabilir. Türkçe karşılığı etikettir. Popüler hashtagları bularak bu hastahtagları mutlaka paylaştığınız gönderilerde kullanın.

Örneğin; #summer #summertime #sun #TagsForLikes #hot #sunny #warm #fun #beautiful #sky #clearskys #season #seasons #instagood #instasummer #photooftheday #nature #TFLers #clearsky #bluesky #vacationtime #weather #summerweather #sunshine #summertimeshine

1- İnstagramdan satış yaparak para kazanmak

satış yaparak para kazanmak
satış yaparak para kazanmak

Öncelikle fiziki ürünler mi yoksa dijital ürünler mi satacaksınız karar verin. Örneğin bayanlardan oluşan bir takipçi listeniz varsa kozmetik, kıyafat, takı ve sağlık ürünleri satışı yapmayı düşünebilirsiniz. İşte İnstagram üzerinden ürün tanıtımını yapmanın birkaç yolu:

Yeni ürününüzün tanıtıcı resimlerini ve videolarını kullanarak ön lansman yapın yani ürünü tamamen göstermeyin. İnsanlarda yeteri kadar merak uyandırdıktan sonra ürünü tamamen gösterin. Heyecanı arttırmak için özelleştirişmiş ürün hashtagleri ( # ) yani ürün etiketleri kullanın.

Ürününüzle ilgili 15 saniyelik reklamlar hazırlayın. Ürününüzün hangi özelliklerini vurgulamak istiyorsanız bu kısımları gösterdiğinizden emin olun.

Müşterilerden gelen ürün görüşü videoları mı var? En iyi görüşlerden oluşan 15 saniyelik bir video hazırlayın ve bunu Instagram’da paylaşın.

Belli bir hastag kullanarak ürün fotoğraflarınızı paylaşan fanlarınız mı var? Bu fotoğrafların en iyi olanlarını seçerek bir kolaj hazırlayın ve sayfanızda paylaşın.

Müşterilerinizin instagram fotoğraflarından oluşan bir albüm hazırlayın ve internet sitenizde paylaşın. Tabi ki öncelikle izin alın. Potansiyel müşterilerinize ürünlerinizi kullanan insanların nasıl mutlu olduklarını gösterin. Bunu yapmanız satışlarınızı artıracaktır.

2- Affiliate marketing (satış ortaklığı) ile instagramdan para kazanmak

satış ortaklığı ile para kazanmak
satış ortaklığı ile para kazanmak

Affiliate pazarlamacı olarak Instagram’ı kullanarak affiliate satışlarınızı arttırabilirsiniz. Paylaşacağınız linklerle ilgili iki seçenek vardır:

 • Affiliate ürünle ilgili görüşlerin yer aldığı link,
 • Doğrudan affiliate linkleri.

Sattığınız ürünle ilgili heyecanınızı gösterin. Takipçilerinizi heyecanlandırmak için çoklu görseller ve video güncellemeleri kullanın.

Belli affiliate ürünlerle ilgili sonuçları gösteren görseller ve videolar paylaşın. İnsanlar ölçülebilir sonuçlarlar elde eden diğer insanları gördüklerinde etkileneceklerdir.

İnsanları daha fazlasını öğrenmeye teşvik edecek 15 saniyelik videolar hazırlayın.

Online para kazanmakla ilgilenen takipçileriniz varsa başvuru linklerinizi paylaşın ki sizin altında affiliate olsunlar ve sizde onlar sayesinde komisyon kazanın. İnsanları programla ilgili etkilemek için en son aldığınız affiliate komisyonlarının ekran görüntülerini paylaşın.

Affiliate linkiniz aracılığıyla alışveriş yapanlara bonuslar verin. Bonuslar için görseller veya 15 saniyelik videolar hazırlayın.

3- İnstagram hesabı satarak para kazanın

instagram hesabı satarak para kazanmak
instagram hesabı satarak para kazanmak

Az kişinin bildiği fakat yapılabildiğinde iyi bir gelir kaynağı olacak organik hesap satışlarıdır. Yüksek etkileşim oranı olan hesapları oluşturarak forumlar, e-ticaret siteleri üzerinden satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Satış yapabileceğiniz siteler: r10, wmaracı, bionluk, sadeceon

4- instagramdan reklam yaparak para kazanın

Orta çaplı bir instagram hesabınız varsa reklam yaparak gelir elde edebilirsiniz. Yapabilecekleriniz;

 • Yorum yazmak
 • Öneri gönderi paylaşımları
 • Yer bildirimi
 • Gönderi beğenileri

İnstagram üzerinden oldukça iyi para kazanan yıldıza bakalım: Sara Tasker.

instagramdan nasıl para kazanılır?
instagramdan nasıl para kazanılır?

Sara 32 yaşında, Yorkshire’da yaşıyor ve daha önce konuşma terapisti olarak çalışmış. Dört yıl önce dört aylık bir doğum iznine ayrıldığında instagram hesabını açmış.

Sara’nın instagram’da kendisine bir profil oluşturmak istemesindeki motivasyon, markaların Instagram kullanıcılarına sunduğu ücretsiz ürünler ve paraymış. Şimdi ise baktığımızda Sara 170 bin takipçisi ile bir mikro-influencer olmuş durumda.

Sara’nın profili kendi hayatından paylaştığı güzel lifestyle (yaşam tarzı) fotoğrafları ile dolu. Hesaplara göre Sara instagramdan geçen yıl ortalama 120.000£ kazanmış. Markalardan paylaşım yapması karşılığı para kazanmasının yanı sıra Sara aynı zamanda insanlara instagram pazarlamacılığı konusunda koçluk da yapıyor.

instagramda nasıl takipçi kazanılır?

Takipçi arttırmak için temelde yapılan bir kaç yöntem bulunmaktadır.

Bunlar;

 • Resimleri beğenerek.
 • Hashtag takibi.
 • Yorum yapma.
 • Karşılıklı takip.
 • Arkadaş, dost tavsiyeleri.
 • Takipçi satın alma (önerilmez)
 • İnstagram botları (önerilmez)
 • Özgün içerikler üretmek (önerilir)

Kapanış

instagramdan para kazanmak için birçok şey anlattım. Genel itibariyle bir özet çıkartmak gerekirse en önemli şeylerin başında kaliteli paylaşım, azim, emek ve sabır geliyor.

Soracağınız ve eklemek istediğiniz bir konu olursa yorum bölümünden belirtebilirsiniz. En geç 1-2 saat içerisinde cevap veriyorum.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x