En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları ile birlikte sizde fotoğraflarınıza ayrı bir hava katabileceksiniz. Sosyal medya hesaplarında gördüğünüz güzel efektli fotoğrafların sırrı olan mobil uygulamaların listesini bu yazımda bulabileceksiniz.

En iyi fotoğraf uygulamaları iphone ve android cihazlarda kullanılabilmektedir. Genel itibariyle kaliteli fotoğraf düzenleme uygulamaları zaten her iki yazılım içinde kullanıcılara sunulmaktadır. Bu sebeple fotoğraf montaj uygulamalarını android ve ios cihazlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları nasıl çalışıyor?

En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde çektiğiniz fotoğraflara ince ayar yapabiliyorsunuz. Aşağıda listeleyeceğim fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde fotoğraflarınızı çok daha güzel bir kıvama getirebilirsiniz.

# Bkz: Mobil Uygulama Yapan Firmalar, Şirketler Nasıl Bulunur?

Bu uygulamaların bazıları çok fonksiyonel olsa da bazıları da hiç uğraş gerektirmeksizin otomatik olarak düzenleme yapar. Kullanıcılar genelde otomatik düzenleme yapan uygulamaları daha çok tercih ediyorlar.

en iyi fotograf duzenleme uygulamalari
en iyi fotograf duzenleme uygulamalari

İnstagram gibi sosyal medya platformlarında filtre dediğimiz fotoğraflara ayrı bir hava katan efektler bulunmaktadır. Fotoğraf düzenleme uygulamaları ise çok daha teferruatlı bir akış sunar. Böylece eşsiz fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları listesi

Bu yazımda akıllı telefon, tablet gibi cihazlara indirip kullanabileceğiniz en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları için bir liste hazırladım. 10 adet fotoğraf montaj ve düzenleme uygulamasına yer verdim. Uygulamaları ios veya android cihazınıza rahatlıkla indirebilirsiniz.

10- Unfold

Şu sıra Instagram strory’de sıkça gördüğümüz minimal kolajları yapmak için oldukça ideal bir uygulama Unfold. Yapılan kolajlara çeşitli metinler eklenebiliyor. Uygulama Android ve IOS’da ücretsiz olarak indirilebiliyor.

9- VaporCam

VaporCam diğer uygulamaların aksine VHS, Cyberpunk gibi sıra dışı efektler vaadediyor. Bu renklerin tutkunu olanlar ise elbette VaporCam’i kullanıyor.

8- Polar

Efektlerin yanı sıra fotoğraflarınızda buluna yüzleri gözler, yüz ve burun gibi detaylı bir şekilde düzenleyebileceğiniz Polar aynı zamanda çeşitli efektler ve ışık katmanları sunuyor. Android ve IOS için ücretsiz.

7- Nebi

35 mm film efektleri bulabileceğiniz Nebi, yine vintage bir görünüm sunuyor. Uygulama hem Android hem de IOS telefonlar için ücretsiz.

6- Filmborn

Yine vintage fotoğraflar için oldukça sık kullanılan bir uygulama. Tıpkı RNI Films’de olduğu gibi Ilford Pan F, Fuji 400H ve Fuji 800Z gibi seçenekler bulunuyor.

5- RNI Films

Birkaç yıl önce çıkan RNI Film, analog fotoğraf makinesiyle çekilmiş fotoğraf efektleri isteyenler için ilk tercih. Kodak, Fuji gibi birçok markanın modelleriyle birlikte film efektlerini barındıran uygulama ne yazık ki Play Store’da bulunmuyor. App Store’dan ise ücretsiz olarak indirilebiliyor.

4- Snapseed

Snapseed de yine birçok kişinin telefonunda bulunan uygulamaların başında geliyor. Uygulama efekt ve filtrelerin dışında kolay ve hassas ışık ayarları sunuyor. Snapseed’de efekt ağırlıklı uygulamalarda bulunan birçok ayarın daha detaylandırılmış kategorileri bulunuyor. Keşfedilmesi, incelenmesi gereken oldukça detaylı ve kullanımı kolay bir uygulama. Play Store ve AppStore’dan ücretsiz indirilebiliyor.

3- Afterlight

Afterlight özellikle son zamanlarda dikkat çeken bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Klasik ışık ayarları ve efektlerinin aynı sıra sunduğu 2 özellik daha var. Biri belirli taslaklar halindeki ışıkları ekleme, diğeri ise eskitme özelliği. Uygulamayı birçok kişi bu özellikleri için kullanıyor.

2- VSCO

Belki de Instagram kullananların bildiği en eski uygulamalardan biri VSCO. Efektleri o kadar güzel ki kısa sürede birçok insanın gönlünü kazanmayı başardı. Birçok efekti başka programlarda elde etmek için uğraşmak gerekiyor. VSCO’da eşsiz efektlerin yanı sıra ışık ve renk ayarları da yapabilirsiniz. Uygulama Android ve AppStore’larda ücretsiz ancak ücretsiz efektlerin yanı sıra bazı efektleri kullanmak istiyorsanız satın almanız gerekiyor.

1- Lightroom CC

Neredeyse tüm fotoğrafçıların fotoğraflarını düzenlemek için kullandığı program Lightroom. Özellikle ışık ve renk ayarları için mutlaka telefonunuzda bulundurmanız gereken bir uygulama. Youtube’da Lightroom ile ilgili sayısız eğitim bulabilirsiniz. Bu şekilde kendinizi geliştirerek fotoğraflarınızı en etkin şekilde düzenleyebilirsiniz. Temel ışık ve renk ayarları ücretsiz olan programda bazı ayarlar ise ücretli.

En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları ile ilgili fikirlerinizi yorum alanından belirtebilirsiniz. Ayrıca sizinde kullandığınız ve tavsiye edebileceğiniz uygulamaları da belirtmeyi unutmayın.