Sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur? Nasıl zengin olurum? Nasıl para kazanılıyor? Zengin olabilmek için yapılması gerekenleri tek tek sıralıyorum. Şunu belirtmeliyim ki zengin olmak için çok çalışmak ve emek sarf etmek gerekir. Çok çalışmaktan kastım aslında emektir. Oturarak, hiç bir iş yapmadan para kazanamazsınız. O sebeple armut piş ağzıma düş mantığında olanlar için üzülerek söylüyorum ki siz zengin olamazsınız.

Mesela bir düşünün. Hangi zengin insanın başarı hikayesinde hiç bir şey yapmadığını gördünüz? Yatarak zengin olunmaz. Bunu aklınızdan çıkarın. Zengin olmanızı sağlayacak bir iş bulup ona yoğunlaşmalısınız. Emek vererek işinizi kaliteli bir şekilde devam ettirdiğiniz zaman para kazanmanız kaçınılmazdır.

Sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur? Neler yapmam gerekir?

Sıfırdan başlayıp zengin olabilmek için öncelikle kendinize tertemiz bir sayfa açmalısınız. Açacağınız bu sayfada güzel bir planlama yaparak başarıya ulaşabilirsiniz.

Memur gibi düzenli maaşa veya hiç bir işe sahip olmaya da bilirsiniz. Burada anlatacaklarım sayesinde aslında zengin olmanın biraz akıl ve emekten geçtiğini idrak edeceksiniz.

Bir yerden başlamanız çok önemlidir. Girişim yapmaktan asla korkmayın. Sevdiğiniz veya benimsediğiniz bir iş varsa bu hayal ürünü olarak kalmasın. Gerçekleştirin. Çünkü siz severek bir işi yaptığınızda ondan asla sıkılmayacak ve emek vereceksiniz. Buda sizi başarıya götürecektir.

Belki ilk etapta milyoner olamayacaksınız ama zamanla kendinizi daha da geliştirerek bu noktaya gelebilirsiniz.

1 gecede milyoner olmak istiyorsanız işiniz şans oyunlara kalmıştır. Gidin şans oyunu oynayın şanslıysanız 1 gecede zengin olabilirsiniz.

Harcamalarınızı sınırlandırın

Alışveriş tutkunuz ve kişisel harcamalarınız, sizi koca bir borç batağına sürükleyebilir. Ayrıca gelecek ile ilgili yaptığınız tüm planların suya düşmesine neden olabilir. Herhangi bir şey almadan önce gerçekten ihtiyacınız var mı, sadece istek mi karar vermelisiniz. Bunu yaparken kendinize dürüst olmalı ve kendinizi kandırmamalısınız. Çünkü yaptığınız gereksiz bir harcama, canınızı fazlasıyla sıkacaktır.

Harcamalarınızı sınırlandırarak, tasarruf edebilir ve elde ettiğiniz geliri değerlendirmek için daha kazançlı yollara harcayabilirsiniz. Bu şekilde zengin olma yolunca kendinize iyi bir birikim yapmış ve büyük adımlar atmış olacaksınız.

Tasarruf edeceğiniz noktalar bulun

Tasarruf etmenin, zenginlikle bir bağını kuramamış olabilirsiniz. Ama masraflarınızı azaltarak elinize daha fazla para kalmasını sağlayabilirsiniz. Giderlerinizi belirleyerek, gerekli – gereksiz ayrımını dürüst bir şekilde yapmalısınız. Evinizde ve günlük harcamalarınızda, tasarruf edebileceğiniz birçok nokta bulabilirsiniz. Giderlerinizi azaltarak elinizde daha fazla para kalmasını sağlayabilir ve kalan parayı mantıklı bir şekilde değerlendirerek daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Daha çok kazanmak için para biriktirin

Birikim yapmak, girişeceğiniz işlerde en büyük yardımcınız olacaktır. Bir kenarda duran birikmiş paranız olduğunu bilmek, size her zaman güç verecektir. Bu birikimleri örneğin yatırım için kullanarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Yeni bir iş kurmak için bu birikimleri, sermaye başlangıcı olarak değerlendirebilirsiniz.

Birikimlerinizi bir kenarda beklettiğiniz sürece pek değer kazanmayacaktır. Ama bu birikimlerinizi özellikle kazançlı yatırımlarla değerlendirebilirsiniz. Kısa zamanda büyük bir yol aldığınızı fark edeceksiniz.

internetten zengin olmak için ne yapmam lazım? Sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur?

İnternetten para kazanıp zengin olanlar var mı? diye soracak olsanız size net bir şekilde evet cevabını verebilirim. Çünkü uzun yıllardır internet ortamında araştırmalar yapıp analiz ediyorum.

# Bkz: internetten Para Kazanmak, Kesin ve Garanti 25 Kazanç Yolu / 2019

2005 yılından bu yana bilgisayar ve internet kullanıyorum. O zamanlarda internet ve bilgisayar kullanımı çok fazla yaygın değildi. Fakat günümüze baktığımızda internet kullanımı çok fazla yaygınlaştı. Bu kadar fazla internet kullanımı olan yerde ticari ve para akışı da olacaktır.

Mesela youtube üzerinden para kazananlara bir bakın. Bu şekilde para kazananlara youtuber deniliyor. Video içerik üretip internetten para kazanıyorlar.

Peki bunlar zengin oldular mı? Evet zengin oldular. Milyonlar kazananlar var. Yaşları 30’u geçmeyen bu kişiler emek ve azimleri sayesinde zengin oldular.

# Bkz: YouTube Para Kazanma / 2019 / Dev Rehber / Online Kazanç

Reynmen, Enes Batur gibi ünlü youtuberlar milyonlar kazananlar arasında yer alıyor. Mesela Reynmen şuanda şarkı çıkartarak kazancına kazanç katıyor. Kariyerine youtuber olarak başlayan Reynmen artık sanatçı oldu diyebiliriz.

Emek olmadan zengin olamazsınız!

Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Emek olmadan zengin olamazsınız. Yukarıda örneğini verdiğim insanlar emek vererek zengin oldular, milyonlar kazandılar.

Hangi işi yapıyorsanız yapın ama emek verin. İşinize değer verip daha fazla çalışın. İnanın bana para kazanacaksınız.

Fakat internetten zengin olmak için yapacaklarınız sınırlıdır. İnternet üzerinden para kazanıp zengin olabilmek için yapabileceğiniz işler bir elin parmaklarını geçmez.

Çünkü kısa vadede kazanç sağlayacak işler yok denecek kadar azdır.

Örneğin; niş blog yazarak para kazanan birçok kişi vardır. Kendimi bu konuda örnek gösterebilirim. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler üreterek hem yarar sağlıyor hem de para kazanıyorum.

# Bkz: Hangi Blog Para Kazandırır? En Çok Para Kazanan Bloglar Hangileridir?

Google adsense reklamları sayesinde internetten para kazanabiliyorum. Bu şekilde niş bloga sahip kişiler ayda 5.000-10.000 TL arası kazanabiliyor. Daha büyük ve otoriter siteler içinse bu rakam çok daha fazla olabiliyor.

# Bkz: Google Adsense nedir? Ne işe yarar? Nasıl para kazanılır?

Emek verip sabırla bir blogu beslerseniz uzun vadede kazanç elde etmeniz kaçınılmazdır. Genelde yeni açılan blog siteleri 6 veya 7 sonra para kazandırmaya başlar.

Sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur? sorusuna karşılık olarak neler yapabileceğinizi aktardım. Konuyla alakalı soru ve görüşlerinizi yorum alanından belirtmekten çekinmeyin. Size yol gösterip ne yapacağınız hakkında yardımcı olabilirim.