internetten para kazanmak için ne yapmalıyım? internetten nasıl para kazanılır? gibi sorular birçok kişi tarafından google gibi arama motorlarında aranmaya başladı. Neden mi? Çünkü internet üzerinden para kazanmak hayal değil. İnternetten para kazanmanın kesin ve garanti yolları da mevcuttur. Ben sitemde yıllardır edindiğim bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde internetten nasıl para kazanılacağına dair içerikler üreterek, insanlara yol göstermeye çalışıyorum. İnanın bana internet üzerinden para kazanabilmek için çok fazla bilgi sahibi olmanıza gerek yok.

internetten para kazanmak için ne yapmalıyım? diye soruyorsanız eğer bu yazımda neler yapabileceğinize dair birçok farklı yöntemi bulabileceksiniz. Sosyal medya, yatırım araçları, blog, google, youtube gibi birçok platformdan para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları arasında sizi en kesin sonuca ulaştıracak yöntemleri bir araya getiriyorum.

internetten para kazanmak için ne yapmalıyım? Kesin ve garanti nasıl para kazanabilirim?

İnternetten para kazanmak için öncelikle kendi profilinizi burada paylaşacağım yöntemlerle kıyaslamalısınız. Ben bu işi gerçekten yapabilirim dediğiniz sektöre yoğunlaşmalısınız. Bakın öyle herkes internet sitelerinden, bloglardan para kazanıyor diye sakın bu işe girmeye kalkışmayın. İlk etapta kendinize bir sorun, ben bu işi yapabilir miyim? bu işi emek vererek sabırla devam ettirebilir miyim?

Bunu kendinize sormak önemli çünkü internet sitelerinden veya blog yazarak para kazanmak sanıldığı gibi kolay değil. Emek verip sabırlı olmalısınız. Ayrıca bu tarz internetten para kazanma yöntemleri size hemen kazanç sağlamaz. İlk 6 ay boyunca para kazanmanız çok zor.

Bu sebeple hangi işi yapmaktan zevk alacağınıza karar verin. Kiminin ticaretle arası çok iyidir. Bu konuda oldukça yeteneklidir. Satış yaparak internetten para kazanma yolunu seçer. Kiminin programlama ve kodlama bilgisi muazzamdır kodlama yaparak internetten para kazanma yolunu seçer.

Ben, blog yazarak internetten para kazanmak istiyorum.

internetten-para-kazanmak-icin-ne-yapmaliyim-blog-yazarligi
blog yazarak internetten para kazanmak

Gayet güzel, internetten para kazanmanızı gerçek manada sağlayacak bir sektör. Belki birçok yerde blog yazarak ayda 2000 TL kazanç tarzında anlatımlar görmüşsünüzdür. Bakın bu güzel bir sektördür. Her şeyi sağlıklı bir şekilde yaptığınızda bu iş size kazandırır. Kesinlikle bu işten para kazanırsınız.

Nereden mi biliyorum? Çünkü bende internetten para kazanma yöntemlerinden biri olan blog yazarak para kazanma kulvarını seçtim. Evet bu sitede yazdıklarımdan, anlattıklarımdan para kazanıyorum. Hem bilgi birikimim ve tecrübemle insanlara faydalı oluyorum hem de para kazanıyorum.

Sizde bu tarz bir web sitesi açarak para kazanabilirsiniz. Bakın mesela bilgisayar kullanmayı bilen, makale yazmayı seven ev hanımları evde kalan boş saatleri internetten para kazanarak değerlendiriyor.

Nasıl mı? Makale yazarak para kazanabilir, satış yaparak para kazanabilir, blog yazarak para kazanabilir, satış ortaklığı ile para kazanabilir, e-ticaret yaparak para kazanabilir, kodlama yaparak para kazanabilir, paketleme yaparak para kazanabilir. Bu listeyi çok daha uzatabilirim. Önemli olan sizin hangi sektöre ilgi duyduğunuzdur. Gerçekten uğraşabileceğiniz, emek verebileceğiniz bir sektör seçip ona yoğunlaşmanızı öneriyorum.

Web sitesi nasıl para kazandırır? Kazanç Garantili Dev Rehber adlı yazımda bir web sitesinin nasıl para kazandırdığına dair bilgilere yer verdim. Web sitesinden para kazanmak istiyorsanız bu yazımı mutlaka okumanızı öneriyorum.

Blog yazarak para kazanmak için ne kadar bütçem olmalı?

Blog yazarak para kazanmak istiyorsanız bu işi profesyonelce yapmanız gerekir. İnternette gördüğünüz ücretsiz site kur, ücretsiz blog aç gibi reklamları veya içerikleri unutmanızı öneriyorum. Öyle denildiği gibi ücretsiz site açarak para kazanamazsınız.

Blog yazmaya başlamak için öncelikle domain ve host satın almanız gerekir. Domain sitenizin adını oluşturur. Host ise sitenizin dosyalarınızın bulunduğu depolama alanıdır.

Ben domain ve hostumu güzelhosting firmasından aldım. Türkiye lokasyonlu, hızlı ve müşteri ilişkileri iyi olduğu için tercih ettim. Siz farklı bir firma ile çalışabilirsiniz.

Peki domain ve host ne kadar? Kendinize bir web site ismi belirleyin. Mesela www.blogyazarakparakazanma.com olsun. Güzelhosting firmasının sitesine girerek üst menüde yer alan alan adı ibaresine tıklayın. Karşınıza alan adı sorgulama merkezi gelecektir. Burada bulunan boş kutucuğa blogyazarakparakazanma yazıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi satın alabileceğimiz domainleri listeliyor.

domain-fiyati-blog-yazarak-para-kazanmak
domain (alan adı) fiyatı

Hemen sağ tarafta bulunan sepet işaretinin yanındaki aşağı doğru olan oka tıkladığınızda size domainin fiyatını gösterir. 1 yıllık domain fiyatı 48.13 TL olarak karşımıza çıktı.

Host paketlerinin fiyatına bakalım. Yine güzelhosting sitesinin üst menüsünde yer alan web hosting ibaresine tıklayın. Buradan da linux hosting linkine tıklayın.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Burada yıllık hosting fiyatları listelenir. İlk etapta en ucuz paketi almanız yeterlidir. 1 yıllık host fiyatı 29.90 TL olarak karşımıza çıktı.

host-fiyati-blog-yazarak-para-kazanmak
host fiyatı

Dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Host paketi satın aldığınızda ücretsiz domain alma hakkınız olduğunu belirtiyor. Bu her firmada olmayabilir. Yani 1 adet yıllık hosting alarak domaine ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Host ve domaini satın aldıktan sonra müşteri hizmetleriyle iletişime geçip wordpress kurulumunu yaptırabilirsiniz. Ücretsiz bir tema kurarak blog yazmaya başlayabilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak için ilk etapta harcayacağınız miktar 30 TL gibi düşük bir rakamdır.

Ben, instagramdan satış yaparak para kazanmak istiyorum.

instagramdan-satis-yaparak-para-kazanma-internetten-para-kazanmak-icin-ne-yapmaliyim
instagramdan satış yaparak para kazanmak

İnstagramdan satış yaparak para kazanmak yine en sağlıklı para kazanma yöntemlerinden biridir. Butik tarzı sayfalara çok sık rastlıyorsunuzdur. Bu şekilde haftada 500 TL, ayda 3000-5000 TL kazanç sağlayabilirsiniz.

Bakın sallamıyorum, atmıyorum. Gerçekten bu paraları kazanabilirsiniz. İnstagramdan para kazanmanın en kolay yollarından biride satış yapmaktır. Oldukça kazançlı bir yöntemdir.

Nereden mi biliyorum? Bu şekilde satış yaparak haftada 500 TL para kazanan arkadaşım var. Bu onun tek gelir kaynağı değil. Kendisi bir firmada çalışıyor ve hobi olarak bu işi yapıyor. İşini yapmaktan zevk alıyor. İnsanlarla iletişim kurarak satış yapmaktan hoşlanıyor. Hobisini kazanca dönüştürdü. Siz neden hobinizi kazanca dönüştürmüyorsunuz?

Üstelik instagram sayfasının reklamını yapmıyor. Çünkü şuan ki kazancını yeterli bulup çok fazla uğraşmak istemiyor.

Bu ne demek? Bu instagram sayfasının reklamını yapsa çok daha fazla para kazanabileceği anlamına geliyor.

Neden mi reklam yapmıyor? Çünkü reklam yaptığı zaman talep artacak. Yetişememe kaygısından dolayı reklam yapmıyor.

instagramdan satış yaparak kazanmak için ne yapmalıyım?

İnstagramdan satış yaparak para kazanmak için öncelikle kendinize satış yapabileceğiniz bir ürün bulun. Düşünü neyin satışını yapabilirsiniz? Bu bölgenizde bulunan yöresel bir ürün olabilir, giyim üzerine olabilir, aksesuar üzerine olabilir. Seçenek çok.

Vakti fazla olmayanlar için benim tavsiyem ölçü beden gerektirmeyecek türden ürünler bulmanızdır. Çünkü bu ürünleri satmak çok kolay. Ölçü yok beden yok. Kargola gitsin.

  1. Önce satış yapabileceğiniz bir ürün bulun.
  2. Ürünle ilgili instagram sayfanızı açın.
  3. İlk etapta arkadaşlarınızı sayfanızı beğenmeye davet edin.
  4. Ürününüzle ilgili görselleri paylaşın.
  5. Popüler etiketleri paylaştığınız ürün görsellerinin altında kullanın.
  6. İnstagram takipçi sayınızı arttıracak bazı yöntemler var. Bu yöntemleri kullanarak 5.000 takipçi sayısına ulaşabilirsiniz. Bunu kesinlikle uygulayın. Ama sakın abartmayın. Benim tavsiyem bir anda 5.000 takipçi sayısını geçmeyin.
  7. Kargo olayına oldukça önem verin. Alıcıyı memnun edecek şekilde gönderim sağlayın. Unutmayın reklamın en iyisi müşteri memnuniyetiyle sağlanır. İnsanlar sizi tavsiye edecek ve çok daha fazla kitleye ulaşma imkanı bulacaksınız.

instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçi Gerekir? yazımı okuyarak instagramdan farklı bir para kazanma yöntemini de keşfedebilirsiniz.

Sonuç itibariyle internetten para kazanmak için ne yapmalıyım?

İnternetten para kazanmak için ne yapmalıyım? sorunuza örneklerle cevap vermeye çalıştım. Bu örnekleri çok daha fazla arttırabilirsiniz. Genel itibariyle yapılması gereken kategori seçmek, emek vermek, kaliteli iş yapmak ve sabırdır. Bunları uyguladıktan sonra kazanamayacak kimse yoktur. Bu işi gözünüzde büyütmeye gerek yok. Uğraşın kazanın. Emek veren kazanır.