İnternetten satış yaparak ayda 4000 TL kazanmak kim istemez? İnternetten satış yapmak isteyen milyonlarca kişiye ilham olacak cinsten bir hikayeye tanık olacaksınız.

İnternetten satış yapmak için hangi yolu izlediğimi ve nasıl başarılı olduğumu tek tek anlatıyorum.

Günümüz teknolojisinin sürekli gelişmesi ve mağazalarda uygulanan yüksek fiyatlar sebebiyle e-ticaret gelişme göstermeye devam ediyor. İnsanlar artık mağazalar yerine internetten alışveriş yapmayı tercih etmeye başladı.

Bunun sebebi hem kar hemde seçeneğin çok olmasından kaynaklanıyor. Artık herkesin evinde en az bir adet akıllı cihaz var. Ucuz ve geniş alışveriş kaynaklarına oldukça fazla talep var.

Ben başardım siz neden başarmayasınız? İnternetten satış yaparak para kazanmak istiyorsanız kesinlikle bu işi ciddiye almanızı öneririm. Zira satış yaparak para kazanmanız mümkün.

İster e-ticaret sitesi açın isterseniz sosyal medyayı kullanın. Püf noktalarına yazının alt kısımlarında yer vereceğim.

İnternetten satış yaparak para kazanmaya nasıl başladım?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ilginiz varsa bu işe girin yoksa hiç uğraşmayın derim. Çünkü ilgi olmayınca bir noktaya kadar gelip bırakma şansınız yüksek.

O sebeple ilgi duyacağınız bir kategori seçerek bu işi devam ettirmeye çalışmalısınız.

Bu işe başlayacağımı arkadaşlarıma söylediğimde bana pek sıcak bakmadılar. Yapamazsın, para kazanamazsın dediler.

Tüm bunlara rağmen ben aldırış etmeyip bu işe girdim.

Peki neden girdim?

Kesinlikle en baştaki amacım para kazanmaktı. İkincisi ise bu iş benim için bir hobiydi. Severek, isteyerek girdim.

Ayda 4000 TL gelir elde etmek için hangi aşamalardan geçtim? Neler yaptım?

Öncelikle internetten satış yapabileceğim bir ürün bulmam gerekiyordu. Öyle bir ürün bulmalıydım ki kolayca satışını yapabileyim.

Beden sorunu olmayan, ölçü gerektirmeyen bir ürün buldum ve bu ürünle ilgili instagram sayfamı açtım.

Satış yapacağım ürünle ilgili resimleri çekip instagram sayfama yavaş yavaş yüklemeye başladım.

İnstagram hashtaglarını kullanarak takipçi kazanma yoluna girdim. Sonra sayfama 10.000 adet takipçi satın aldım.

Satın aldığım bu takipçi sayfamın prestijini arttırdı hem de sayfamı ziyaret eden insanlar tarafından ziyaret edilmeye değer olduğunu sağladı.

Şöyle düşünün bir ürün satın alacaksınız instagram sayfasına giriyorsunuz bakıyorsunuz ki hiç takipçisi yok. Direk bir güven problemi oluşup sayfayı kapatmanız kaçınılmazdır.

Bu sebeple takipçi, satış yapmanız için çok önemlidir. Fakat takipçi olayını fazla abartmamak gerekir. Çünkü çok fazla aktif olmayan takipçi anlaşılabilir. Gönderilerinize gelen beğeni ile sayfa takipçi sayınız arasında uçurumlar olacaktır.

Sonra organik takipçi kasmaya başlayacaksınız. Bunun için instagramda popüler olan etiketleri kullanabilirsiniz. Mesele #sevgi #alışveriş gibi etiketleri kullanmayı unutmayın.

İnternetten satış yapanlardan biriyim. Söylediklerim tecrübeyle sabittir!

İnternetten satış yapmaya karar verdikten sonra sakın bunalıp, sabırsızlık edip vazgeçmeyin. Sevdikten sonra, mücadele ettikten sonra başarılı olmanız kaçınılmazdır.

Çünkü ben aynen bu dediklerimi uyguladım. Başlarda hiç müşterim yoktu. Ümitsizliğe kapılmayıp işimi yapmaya devam ettim ve sonucunda yurt dışına bile satış yapıyorum.

Müşterileriniz arttıktan sonra kesinlikle kargonuzu geciktirmeyin ve iyi iletişim kurun. Kurduğunuz her iyi iletişim ekstra müşteri demektir.

Siz reklamın %60’ını yaparsınız geri kalan %30’u ise sizden memnun kalan müşteriler yapar. Sizden memnun kalan müşteri sizi tavsiye ederek yeni müşteriler kazanmanızı sağlar.

Sonuç

Sonuç itibariyle internetten satış yapıp para kazanmak istiyorsanız mutlaka bu işi ciddiye alın. Sektör çok büyük ve sizde kazanabilirsiniz. Asla satış yapamam diye düşünmeyin çünkü siz 80 milyona açılacaksınız. İllaki satış yapabileceğiniz müşteriler çıkacaktır.

# Bkz: internetten Satış Yapmak için Neler Gerekir? Online Satış Püf Noktaları